Ekspert d/s finansów

Finanse, raporty, kontrola finansów

Ekspert ds. zarządzania finansami w budownictwie w specjalnościach: rachunkowość zarządcza, planowanie kosztów, kontroling, budżetowanie, sprzedaż.

Od 10 lat niezmiennie związana z finansami. Ukończyła studia wyższe na wydziale finansów i rachunkowości w specjalizacjach doradztwa finansowego i podatkowego oraz rachunkowości zarządczej. Od lat zainteresowana kontrolingiem jako niezbędnym narzędziem w każdym przedsiębiorstwie.
Od 8 lat związana z branżą budowlaną.

Posiada ugruntowaną wiedzę w zakresie finansów, rozliczeń, budżetowania i controllingu. Ma kilkuletnie doświadczenie korporacyjne, gdzie rozpoczynała swoją przygodę z finansami w branży budowlanej. Tam z biegiem lat, w wyniku ciężkiej pracy, stale się rozwijała zawodowo, wciąż się dokształcając i rozszerzając swój zakres pracy. Rozpoczęła od rozliczeń kosztów na projekcie, ścisłej współpracy z księgowością oraz Project Manager-em, poznała sferę inżynierską pracując przy zaopatrzeniu, zlecając zamówienia i tworząc umowy podwykonawcze, z czasem współpracowała z Klientami na kilkunastomilionowych kontraktach. Następnie zajęła się budżetowaniem i forecastowaniem wyników projektów budowlanych. Raportowanie stało się dla niej codziennością, czego następstwem było prowadzenie szkoleń dla pracowników w całej Polsce „Budżetowanie i controlling na projekcie”.

Wkrótce stanęła na czele zespołu i raportowała bezpośrednio do Dyrektora Projektów oraz Głównego Kontrolera m.in. o prognozach oraz analizach z zakresu przychodów i kosztów oraz wyników finansowych projektów budowlanych, cash flow oraz wiele innych. Zajmowała się także przygotowaniem prezentacji oraz wsparciem zespołów menadżerskich w sprawach finansowych, administracyjnych i proceduralnych.

Po 6 latach zmieniła Pracodawcę, by pozyskać doświadczenie w trochę mniejszej, aczkolwiek wciąż bardzo dużej firmie budowlanej. Tu jako Starszy Kontroler Finansowy do dziś zajmuje się kierowaniem zespołem Kontrolerów Kosztów na projektach, kontrolą raportów finansowych, ścisłą współpracą z Dyrektorami Działów, prowadzeniem szkoleń controllingowych menadżerów i kontrolerów kosztów, przygotowaniem raportów zbiorczych poszczególnych działów, analizą danych, czynnym udziałem w spotkaniach forecastowych oraz raportowaniem do Głównego Kontrolera oraz Prezesa firmy. Dodatkowo zajmuje się wdrażaniem procedur controllingowych oraz nowego programu controllingowego dla firmy.

Jest osobą o dużych zdolnościach komunikacyjnych oraz empatii. Posiada unikalną umiejętność porozumienia z ludźmi, znalezienia takiej formy językowej, która trafia do słuchacza, przez co jest doskonale przekazuje wiedzę finansową i controllingową, nawet osobom bez zaplecza wiedzy z tego zakresu. Jest dobrym analitykiem – na budowie widzi cyfry i szuka oszczędności, a dane finansowe analizuje tak, że znajduje w nich wszystkie punkty zapalne, aby mieć możliwość wprowadzenia planu naprawczego.

Dzięki swojemu doświadczeniu świadczyła także usługi controllingowe dla mniejszych firm budowlanych. Wspierała je w zakresie controllingowym, proceduralnym oraz raportowym tworząc dla nich nowe narzędzia pracy oraz prowadząc szkolenia wdrażające.

Swoje doświadczenie ugruntowała wieloma szkoleniami i kursami m.in. „Prawo Zamówień Publicznych”, „FIDIC”, „Administrowanie kontraktem”, „Podatek VAT w branży budowlanej” „Asertywność”, „Negocjacje biznesowe”  „Gwarancje i ubezpieczenia w budownictwie”, „Zarządzanie ryzykiem walutowym”, „Excel w firmie”, „Przywództwo sytuacyjne”, „Autoprezentacja trenerska”.

Prywatnie kobieta – orkiestra, amatorka sportów ekstremalnych i zdrowego trybu życia, doskonale dzieląca czas między obowiązki i przyjemności. Pasjonuje się skokami spadochronowymi, narciarstwem. Biegając odpoczywa i obmyśla kolejne plany, które z zapałem realizuje. Uwielbia aktywnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Poznawanie nowych ludzi i miejsc sprawia jej ogromną frajdę. Ostatnio odkrywa mało znane zakątki Polski.