Ekspert zarządzania i organizacji

Zarządzanie, planowanie, organizacja, ryzyka

Ekspert zarządzania i organizacji budownictwa. Mentor. Specjalizuje się w planowaniu, zarządzaniu ryzykiem, synergią w zespole, pracą na efekt tj. satysfakcją klienta i zespołu realizacyjnego, tworzy liderów, buduje efektywne zespoły menadżerskie.

Ukończył 5-letnie studia wyższe na wydziale budownictwa lądowego w specjalizacji technologia i organizacja.

Posiada ugruntowaną wiedzę biznesową, popartą studiami MBA i wieloletnią praktyką  jako menadżer w dużych koncernach budowlanych. Kierował pracą Oddziału Budownictwa Ogólnego na terenie Polski.  Jego doświadczenie poparte jest sukcesami w realizacji celów. Tworzył i zarządzał wieloosobowymi zespołami realizującymi budowy ze zróżnicowanym wolumenem sprzedaży.

Dzięki wyróżniającym się rezultatom pracy niedługo po rozpoczęciu aktywności w zawodzie powierzono mu funkcję kierowniczą. Po potwierdzeniu swoich umiejętności inżynierskich i menadżerskich podejmował bardziej odpowiedzialne role kierując coraz większymi zespołami. Dzięki swojej pracy zyskał ogromne doświadczenie w realizacji inwestycji budowlanych z zakresu budownictwa ogólnego, a w tym obiektów biurowych, mieszkalnych, dydaktycznych, szpitalnych, przemysłowych i magazynowych.

Wieloletnia praktyka ukształtowała w nim unikalną umiejętność budowania efektywnych relacji z klientami i kontrahentami, które na co dzień przynoszą wymierne korzyści biznesowe. Dzięki czynnemu uczestnictwu w projektach budowlanych od momentu zidentyfikowania klienta do chwili ustania odpowiedzialności gwarancyjnej za wykonane roboty posiadł umiejętność efektywnego zarządzania ryzykiem.

Jest osobą z dużą rezerwą spokoju, wrażliwą i jednocześnie trzeźwo oceniającą sytuacje, w których się znajduje. Widząc potrzebę potrafi szybko zmienić sposób działania na bardzo dynamiczny i nastawiony na osiągnięcie celu. Jego cechy charakteru i bogate doświadczenie stanowią silny fundament do pracy z młodszymi, mniej doświadczonymi ludźmi na stanowiskach inżynierskich, kierowniczych, menadżerskich i dyrektorskich.

Jego doświadczeniu zawodowemu towarzyszyły treningi i kursy prowadzone przez liczące się na rynku polskim firmy takie jak: House of Skills, Architekci Kariery, Librandt, Puls Biznesu i inne. Dzięki nim przeszedł pełną ścieżkę liderską: przywództwo sytuacyjne, sztuka prezentacji, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji, negocjacje, prowadzenie rozmowy oceniającej, zarządzanie czasem, asertywność i wywieranie wpływu, zarządzanie zespołem, zarządzanie zmianą, autorytet lidera, marka osobista, psychologia konfliktu w biznesie.

Prywatnie pasjonat podróży, szczególnie zafascynowany Australią. Turystyka piesza i fotografia to coś, co pozwala zrelaksować się w rzadkich chwilach. Uwielbia odkrywać piękno przyrody, kultury i ludzi w różnych zakątkach Polski i świata. Fotografia pozwala mu te niezapomniane momenty i obrazy utrwalić na zawsze i dzielić się nimi z innymi.